FAQ

Kdo je kosmetika ‘‘Manuka Doctor“?

Kořeny kosmetiky ‘‘Manuka Doctor“ jsou pevně zasazeny do čistých, zelených hor Nového Zélandu, kde naši včelaři produkují kvalitní, autentický manukový med z jejich úlů. Poptávka po pravém Manukovém medu v poslední době vzrostla, díky svým účinkům na všeobecnou pohodu.

Původ kosmetiky ‘‘Manuka Doctor“ lze vysledovat až do roku 1909, společně s dnem, kdy jsme založili naše medové produkty. Naše výrobky jsou jedinečné a přírodní stejně tak, jako země, ze které pocházejí, což je důkazem naší filozofie – to nejlepší z přírody Nového Zélandu. ‘‘Manuka Doctor“ je jednou z mála společností z oblasti novozélandského medu, která má plně integrovaný model v soukromém vlastnictví – od úlů až domů.

V roce 2011, ‘‘Manuka Doctor“ spustila světově uznávanou řadu s Čistým Včelím Jedem (PBV™) a certifikované pleťové produkty z manuckého medu, který využívá sílu nejlepších ingrediencí z úlu. Všechny naše klinicky testované přísady jsou rafinované, koncentrované a 100 % přátelské ke včelstvu. Plusem je široká škála produktů, která vyhovuje každému typu pleti, a hodí se ke kterékoli příležitosti!

Je Manukový med opravdu z Nového Zélandu?

Každý Manukový med je 100 % z Nového Zélandu. Je na Novém Zélandě testovaný, a je certifikovaný novozélandskou vládou jako novozélandský Manukový med.
Náš Manukový med je předtím, než se dostane do Británie zabalen již na Novém Zélandě.

Může každý používat pleťové produkty?

Jako s každým produktem, doporučujeme před použitím udělat atopické testy.
Nepoužívejte naše produkty, pokud máte alergii na včelí bodnutí, nebo na některé z uvedených ingrediencí.

Všechny naše produkty byly dermatologicky testovány. Vyhněte se přímému kontaktu s očima.

Proč bych měl/a dělat atopické testy?

Atopické testování je všeobecně doporučováno pro zjištění alergické reakce na nějakou z přísad. Doporučujeme použít malý atopický test před použitím našich produktů.

Nepoužívejte naše výrobky, pokud máte již existující alergii na včelí bodnutí, nebo na některé z uvedených ingrediencí na produktu. Ingredience také můžete najít na stránce produktu na naší stránce.

Pokud máte jakékoli otázky ohledně ingrediencí v našich produktech, kontaktujte nás.

Mohu používat ‘‘Manuka Doctor‘‘ pleťovou kosmetiku, jestliže jsem alergický/á na včelí bodnutí?

Doporučujeme vám nepoužívat naše produkty, pokud jste alergičtí na včelí bodnutí.

Je pleťová kosmetika ‘Manika Doctor‘‘ testována na zvířatech?

Naše produkty na zvířatech netestujeme, naše včely žijí na rozlehlých, přírodních místech a nejsou ovlivněny odebíráním jejich jedu.
Používáme šetrné postupy a ujišťujeme se, že včelám při procesu není ubližováno. Na získání včelího jedu používáme skleněné tabule se slabým elektrickým proudem, které umisťujeme blízko našich včel. Proud přitahuje včely a jejich žihadla ke sklu, kde zanechávají jed, který po skle stéká. Protože se jedná o sklo, včela si uchová své žihadlo a není jí nijak ublíženo.

Ingredience v pleťové kosmetice ‘‘Manuka Doctor‘‘

‘‘Manuka Doctor‘‘ přivádí všechny své ingredience z úlu a přizpůsobuje látky z čisté přírody tak, aby poskytoval unikátní přípravky, které jsou rafinované, koncentrované, a 100 % přátelské ke včelám.
Snažíme se nabízet odpovídající harmonii nezbytných ingrediencí a lpěním na nejvyšší standardy při výběru a zpracování ingrediencí, můžeme zákazníkům zaručit tu největší kvalitu přípravků, které procházejí výzkumem expertů a nezávislými laboratorními testy. ‘‘Manuka Doctor‘‘ si klade zákazníkovy potřeby a zájmy k srdci, a důsledkem toho, co dělá, je vysoká kvalita pleťové kosmetiky, která tak prospívá vaší pleti každý den. Zatím však nemůžeme zaručit, že všechny ingredience vyskytující se v naší kosmetice jsou 100 % přírodní, děláme vše proto, aby se co nejvíce přírodě přiblížily, aniž bychom nějak ohrozili účinnost našich produktů.

Žádný z našich produktů neobsahuje SLS, parabeny a ftaláty.

‘‘Manuka Doctor‘‘ se zavázala k používání certifikovaného udržitelného palmového oleje v jejích přípravcích, jelikož jde o zdravější a bezpečnější alternativu než petrochemikálie, a vyžaduje mnohem méně půdy než kokos pro ekvivalentní přínos. Naše produkty neobsahují palmový olej v jeho čisté formě, nicméně některé suroviny obsahují palmové dřevo již v jejich výrobě.
Proto používáme jedině ingredience od dodavatelů, kteří jsou členy RSPO (Kulatého stolu pro udržitelný palmový olej).

S navýšením plastů v našich oceánech se ‘‘Manuka Doctor‘‘ je odhodlána zajistit, aby naše produkty peelingy obsahovaly biologicky odbouratelné peelingové částice, které jsou přátelské k oceánům.